Dziękujemy, że z nami jesteś ;) Artykuł jest obecnie w fazie budowy. Informacje w nim zawarte mogą być jeszcze niekompletne. Pracujemy nad tym. Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021
Przebudowa płyty boiska i oświetlenia na Stadionie Miejskim w Rzeszowie fot. Kamil Krzywonos
stadion miejski

Modernizacja stadionu miejskiego 2020-2021

05.02.2021

W 2020 roku zarówno Stal Rzeszów jak i Resovia grały w II lidze piłkarskiej (trzeci poziom rozgrywkowy). Oba zespoły na finiszu rozgrywek zajęły w tabeli miejsca dające prawo do gry w barażach o awans do I ligi. W finałowym meczu spotkały się na przeciw siebie dwa rzeszowskie zespoły. W regulaminowym czasie gry tablica wyników pokazywała 0:0. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Ostatecznie po serii rzutów karnych wygranych przez gospodarzy 7:6 Resovia awansowała do I ligi piłkarskiej.

Awans rzeszowskiej drużyny do wyższej klasy rozgrywkowej oprócz wielkiej radości sprawił również problemy związane z brakiem odpowiedniej infrastruktury sportowej w Rzeszowie. Zgodnie z podręcznikiem licencyjnym PZPN, stadion na którym rozgrywane są zawody na szczeblu I ligi powinien posiadać m.in.:

  • 2 000 udostępnionych dla publiczności indywidualnych miejsc siedzących (stadion przy ul. Wyspiańskiego posiada 1 380 miejsc siedzących zgodnych z przepisami - posiadających oparcie o wysokości minimum 20 cm, mierząc od siedziska)
  • system sztucznego oświetlenia płyty boiska o wartości min. 1400lx (stadion przy ul. Wyspiańskiego nie posiada oświetlenia, Stadion Miejski posiadał oświetlenie poniżej wymaganej wartości)
  • podgrzewaną murawę (oba rzeszowskie stadiony nie posiadały takowej w chwili awansu Resovii do I ligi)

Komentarze

Galeria zdjęć

Zwiedzaj Rzeszów

Atrakcje

Muzea, Teatry, Kina

Transport

Transport publiczny, carsharing...

Jedzenie

Restauracje, kawiarnie, puby

Wydarzenia kulturalne

Festiwale, koncerty, jarmarki

Zabytki

Warte zobaczenia

Z dziećmi

Rzeszów dla najmłodszych

Noclegi

Hotele, hostele, kwatery

W pobliżu Rzeszowa

Atrakcje w okolicach miasta

© 2013 - 2021 WczorajiDzis.Rzeszow.pl