Bilety autobusowe, to nieodłączny element każdego przedsiębiorstwa autobusowego. Na przestrzeni czasu przybierały różną formę. W pewien magiczny sposób obrazują codzienne życie rzeszowian, którzy korzystali z usług Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. W poniższej galerii prezentujemy jak te bilety prezentowały się na przestrzeni lat. Jeżeli posiadasz własne zbiory tego typu, prosimy Cię o kontakt.
Poniżej znajdują się bilety, który były użytkowane przez pasażerów MPK Rzeszów w okresie 1950-1989. Bilety pochodzą ze zbiorów Pana Piotra Gila oraz od kolekcjonerów biletów.
Lata 90-te to bilety o innym wzorze i produkowane na lepszym gatunku papieru. Okresowo w trakcie denominacji polskiego złotego na biletach znajdowały się dwie kwoty - w starych i nowych złotych.
Na przełomie XX i XXI wieku doszło do kolejnej zmiany wzoru biletów komunikacji miejskiej. Za tło posłużył kolor różowy i zielony, po raz pierwszy w historii na biletach pojawiło się logo MPK Rzeszów oraz nazwa spółki do której firma należała, czyli RGK Sp. z o.o.
Z wyżej wymienionych biletów korzystano dość długo, ponieważ nawet po wprowadzeniu nowej serii biletów, te różowe i zielone były sprzedawane u kierowców oraz na liniach podmiejskich. Następna zmiana wprowadziła do rzeszowskich biletów nowość w postaci hologramu, który przecinał bilety w szerz. Przez wielu pasażerów ten szkic biletów był najładniejszym, jaki został wydany do 2017 roku.
Innego rodzaju biletami były tzw. Wielostrzałówki, czyli bilety 4-o przejazdowe. Charakteryzowały się długimi listkami które można było odrywać. Kolor występowania to niebieski (ulgowy) i czerwony (normalny).
Poniżej możemy przypatrzeć się jeszcze jednemu rodzajowi biletów emitowanych przez MPK w Rzeszowie.
//
W 2009 roku do życia powołano nowy organ zarządzający komunikacją miejską w Rzeszowie - Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM). W związku z tym do obiegu wprowadzono nowe bilety, na których pojawiła się nowa nazwa emitenta.
//
Ostatnia partia biletów z nową szatą graficzną została wprowadzona do sprzedaży 6 listopada 2013r., kiedy to ZTM ogłosił, że zmiana jest związana z wprowadzeniem Systemu Identyfikacji Wizualnej Komunikacji Miejskiej w Rzeszowie.
//
Oprócz wyżej wymienionych biletów w sprzedaży są również wersje z biletomatu oraz elektroniczna portmonetka, natomiast są to już informacje na inny artykuł.